Прафілактыка СOVID-19

Навучанне з ІКТ

ШАГ (АДI для 9-11 класаў)

У адпаведнасці з інструктыўна-метадычным лістом Міністэрства адукацыі Рэспублікі Беларусь "асаблівасці арганізацыі выхаваўчай, ідэалагічнай і сацыяльнай работы ва ўстановах агульнай сярэдняй адукацыі" кожны чацвёрты чацвер месяца для навучэнцаў 9-11 класаў у 8.00 у нашай школе арганізавана правядзенне адзіных дзён інфармавання пад агульным дэвізам "крок" - "Школа актыўнага грамадзяніна" з запрашэннем дзяржаўных і грамадскіх дзеячаў.

Асноўная задача праекта – пашырэнне ведаў навучэнцаў аб палітычных і сацыяльна-эканамічных падзеях у Рэспубліцы Беларусь, развіццё ўменняў аналізаваць інфармацыю аб сацыяльных з'явах і працэсах, весці дыскусію па праблемах развіцця сучаснага грамадства, што дазволіць сфарміраваць гатоўнасць навучэнцаў у будучыні ўдзельнічаць у грамадска-палітычным жыцці краіны, выконваючы грамадзянскія ролі (выбаршчыка, законапаслухмянага грамадзяніна, члена грамадскіх арганізацый і інш.), самастойна прымаць рашэнні ў сферы дзяржаўна-грамадскіх адносін, несці адказнасць за прынятыя рашэнні і іх наступствы.

26.11.2020 Як смартфоны і соцсеть забіваюць наш час

26.11.2020 Кароткая гісторыя сацыяльных сетак

26.11.2020 Бяспеку ў інтэрнэце і сацыяльных сетках. Уся праўда пра небяспеку хакераў у сеткі