Прафілактыка СOVID-19

Навучанне з ІКТ

Аплата паслуг

У дзяржаўнай установе адукацыі " Сярэдняя школа №105 г. Мінска «ўкаранёна форма безнаяўнага разліку аплаты за харчаванне навучэнцаў праз сістэму "Разлік" (АРІП).

Аплата магчымая:

• наяўнымі (каса банка і Белпошты, прылада прыёму наяўных грошай);
  • плацежнай карткай (інтэрнэт-банк, Мабільны-банк, банкамат, інфакіёск, каса банка і Белпошты);

Паведаміць аператару асабісты рахунак дзіцяці (пры неабходнасці назваць Маскоўскі раён). Уліковы нумар вучня (свайго дзіцяці) можна даведацца ў класнага кіраўніка.

Памятка для бацькоў па аплаце харчавання праз сістэму "Разлік" (АРІП).

Пастановай Саўміна ад 28.08.2018 N 621 зацверджаны кошт карыстання падручнікамі, навучальнымі дапаможнікамі.

Плата за карыстанне падручнікамі і вучэбнымі дапаможнікамі асобамі пры засваенні зместу адукацыйных праграм агульнай сярэдняй адукацыі за I-XI класы спаганяецца ў памеры 0,5 базавай велічыні.

Плата за карыстанне падручнікамі і навучальнымі дапаможнікамі ўносіцца да 1 кастрычніка.

Аплата за карыстанне падручнікамі будзе праводзіцца на разліковы рахунак Галоўнага ўпраўлення Міністэрства фінансаў РБ па Г. Мінску (Маскоўскі раён).

Аплата магчымая:

• наяўнымі (каса банка і Белпошты, прылада прыёму наяўных грошай);
  • плацежнай карткай (інтэрнэт-банк, Мабільны-банк, банкамат, інфакіёск, каса банка і Белпошты).

Для аплаты за карыстанне школьнымі падручнікамі праз АІС "Разлік" (АРІП) неабходна:

1. Выбраць пункт "сістэма" Разлік " (АРІП).
  2. Выбраць паслядоўна ўкладкі: Адукацыя і развіццё → Аддзел, Упраўленне адукацыі → г. Мінск → УА Маскоўскага р-на → падручнікі. Або знайсці па адпаведным нумары Паслугі: 04601
  3. Ўвесці назву школы СШ105, клас.(Прыклад: СШ105 1А)
  4. Ўвесці прозвішча, імя навучэнца. (Прыклад: Іваноў Іван Іванавіч)
  5. Далей неабходна ўвесці імя і ПРОЗВІШЧА і адрас плацельшчыка.
  6. Праверыць карэктнасць інфармацыі.
  7. Здзейсніць плацёж.

Калі вы ажыццяўляеце плацёж у касе банка, калі ласка, паведаміце касіру аб неабходнасці правядзення аплаты праз сістэму «Разлік» (АРІП). Паведаміць аператару асабісты рахунак дзіцяці (пры неабходнасці назваць Маскоўскі раён). У выпадку, калі аплата праз сістэму "Разлік" АРІП па якіх-небудзь прычынах немагчымая, неабходна здзейсніць плацёж з наступнымі атрыбутамі:

• Разліковы рахунак: BY04AKBB36029110100040000000
  • Код: AKBBBY2X
  • Атрымальнік плацяжу: Галоўнае ўпраўленне Міністэрства фінансаў РБ па Г. Мінску
  • UNP 100061548
  • Код плацяжу 04601 ("плата за карыстанне падручнікамі і вучэбнымі дапаможнікамі")
  • З абавязковым указаннем: № школы, класа з літарай, прозвішча, імя дзіцяці

АБАВЯЗКОВА РАЗДРУКОЎВАЙЦЕ ЭЛЕКТРОННЫ ЧЭК І ПРАД'ЯЎЛЯЙЦЕ ЯГО КЛАСНАМУ КІРАЎНІКУ!