Прафілактыка СOVID-19

Загадчыца бібліятэкай: Бярыла Ірына Вячаславаўна

Рэжым працы: Аўторак-Субота 09.00-17.00

Абедзенны перапынак: 12.00-12.30

Ва ўстанове адукацыі функцыянуе бібліятэка, якая складаецца з чытальнай залы і кнігасховішча. Чытальная зала прызначаны для самастойнай працы навучэнцаў і педагогаў са даведачнымі выданнямі, прагляду перыядычных выданняў.

У бібліятэцы пастаянна абнаўляюцца кніжныя выставы да значным датам культурнай і грамадска-палітычнай жыцця. Кніжны фонд штогод папаўняецца. Педагогі, навучэнцы і бацькоўская грамадскасць прымаюць актыўны ўдзел у акцыі "Падары бібліятэцы кнігу".

У школьнай бібліятэцы праводзяцца мерапрыемствы, якія далучаюць чытачоў да міру літаратуры, пашыраюць кругагляд, вучаць разважаць і выказваць свае думкі. Гэта сустрэчы з пісьменнікамі, круглыя сталы, віктарыны, конкурсы, літаратурныя гасціныя, выставы малюнкаў.

Асноўныя функцыі школьнай бібліятэкі:

• Забеспячэнне ўстановы метадычнай, вучэбнай і мастацкай літаратурай;
  • Афармленне і пастаяннае абнаўленне інфармацыйных стэндаў, кніжна-часопісных выстаў, якія адлюстроўваюць асноўныя напрамкі і тэндэнцыі сацыяльна-эканамічнага развіцця грамадства і дзяржавы;
  • Падбор неабходнай літаратуры, матэрыялаў з друкаваных СМІ, у дапамогу педагогам.

Карысная інфармацыя па пытаннях адукацыі размешчана на сайтах:

• Міністэрства адукацыі (www.minedu.unibel.by)
  • Акадэміі паслядыпломнай адукацыі (www.academy.edu.by)
  • Нацыянальнага інстытута адукацыі (www.nie.edu.by)

Электронныя дапаможнікі можна спампаваць на адукацыйным партале adu.by